TEPEBAŞI BELEDİYESİ BİLGİLENDİRİYOR


Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, pazarcı esnaflarına koronavirüs tedbirleri kapsamında hijyen kurallarını hatırlatıcı broşürler ve eldiven dağıtıyor. Ayrıca pazaryerlerinde gerçekleştirilen temizlik çalışmaları da büyük bir titizlik ile devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi, dağıttığı broşürler ile koronavirüse karşı korunma yolları kapsamında önemli bilgilendirmeler yapıyor.

Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, pazaryerlerinde satış yapan esnaflara broşür ve eldiven dağıtımı yapıyor. Dağıtılan broşürlerde, koronavirüse karşı dikkat edilmesi gereken hususlar, yapılması ve yapılmaması gerekenler başlıkları ile sunuluyor. Son olarak Sütlüce Mahallesi’nde kurulan pazarda dağıtılan broşürlere de esnaf yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar ve pazarcı esnafı da halk sağlığına verdiği önemden dolayı Tepebaşı Belediyesi’ne memnuniyetlerini iletiyor.

Pazaryerleri titizlik ile temizleniyor

Zabıta Müdürlüğü ekipleri pazarcı esnafını hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarırken, pazaryerleri de temizlik ekiplerince titizlik ile temizleniyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de kapalı pazar alanlarını, Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış, özellikle virüsid, bakterisid ve fungisidlere karşı etkili olan antiseptik dezenfektan ilacı ile hijyenik bir hale getiriyor.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön