"GÜZELLİKLERİ VE ZORLUKLARI PAYLAŞIYORUZ"


Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç,  Şükranlılar Derneği’nin düzenlediği buluşmada çok sayıda derneğin üyeleri ile bir araya geldi. Gecede, geleneksel olarak gerçekleştirilen ‘çekme helva’ yapımına da katılan Başkan Ataç, vatandaşlar ile ateş başında sohbet etti.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın Eskişehir’de faaliyet gösteren hemşehri dernekleri ile temasları sürüyor.

Bu kapsamda davet edildiği Şükranlılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nde düzenlenen etkinliğe katılan Başkan Ataç, Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu’na bağlı Şükranlılar, Sarıca İlyas, İdrisyaylalılar, İncesu, Sivrihisar Bahçecik, Sivrihisar Gerenli, Emirdağ Dağınık, Ümraniye ve Çevre Köyleri ile Balkan Göçmenler Derneği'nin üyeleri ile bir araya geldi. Buluşmada vatandaşlar ile selamlaşan Başkan Ataç, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Ataç daha sonra geleneksel olarak 5. kez düzenlenen dayanışma gecesinde her yıl gerçekleştirilen “çekme helva” yapımına katıldı. Çekme helva yapan Başkan Ataç, sazlar eşliğinde söylenen türkülere de eşlik etti.

Buluşmaya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Başkan Ataç, “Eskişehir’de tüm vatandaşlarımız ile gece, gündüz bir araya gelmeyi sürdürüyoruz. Sağ olsun hemşehrilerimiz bizlere gösterdikleri ilgiyi eksik etmiyorlar, ben de elimden geldiğince onları yalnız bırakmıyorum. Bu akşam da Şükranlılar Derneğimizin samimi buluşmasında yer aldığım için çok mutluyum. Vatandaşlarımızın dernekler aracılığı ile birlik ve beraberlik içinde olması, gelenek ve görenekleri yaşatması mutluluk verici. Beni ağırladıkları için Şükranlılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadri Ay ve dernek üyelerine teşekkür ediyorum. Bu sıcak ortamı paylaşmak çok keyifliydi. Vatandaşlarımız ile her zaman bir bütün olmaya devam edeceğiz. Eskişehirliler ile güzelliklerin yanı sıra zorlukları paylaşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Dernek Başkanı Ay ve üyeler de her zaman yanlarında olduğu için Başkan Ataç’a teşekkür etti.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön