ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK PROJE


Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ı ziyaret eden TED Eskişehir Koleji İnovasyon Kulübü öğrencileri, geliştirdikleri mobil uygulama projesi hakkında bilgiler verdi. Öğrenciler, Tepebaşı Belediye Meclis toplantısında da projelerini tanıttı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehirli öğrenciler ile bir araya gelerek bilimsel çalışmalarını takip etmeyi sürdürüyor.

Son olarak TED Eskişehir Koleji İnovasyon kulübü öğrencilerini ağırlayan Başkan Ataç, “Save Your Life” adlı mobil uygulama hakkında bilgi aldı. Öğrenciler Başkan Ataç’a mobil uygulamanın yangın, asayiş olayları ile özellikle kadına yönelik şiddet gibi olaylar ve yaralanmalarda, yetkili kurumlar ile hızlı bir şekilde iletişim sağladığı bilgisini aktardı. Öğrencileri ve TED Eskişehir Koleji İnovasyon Kulübü danışman öğretmeni Yeliz Yenigelen’i tebrik eden Başkan Ataç, “Çocuklarımız ve gençlerimizin gelişen dünya teknolojilerine ilgi duyması ve bu yönde bilimsel çalışmalar gerçekleştirmesi çok güzel. Özellikle de kadına yönelik şiddet olayları toplumumuzun kanayan bir yarası. Bu hassas konuda duyarlılık gösterdikleri için de ayrıca tebrik ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Öğrenciler daha sonra Tepebaşı Belediye Meclisi, Aralık ayı 1. Birleşim 1. Oturum toplantısına katıldı ve projelerini meclis üyelerine de tanıttı. Uygulama ile ilgili sorular soran meclis üyeleri de öğrencileri çalışmaları ve duyarlılıklarından ötürü tebrik etti.

Başkan Ataç’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, öğrenciler ve meclis üyeleri hatıra fotoğrafı da çektirdi.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön