ÇOCUKLAR ŞAİR VE ŞİİRLERİ İLE BULUŞTU


Tepebaşı Belediyesi'nin düzenlediği 9. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması kapsamında Esentepe Çocuk Sanat Merkezi'nde 'Çocuk Şiiri' etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan Başkan Ataç da çocuklar için şiir okudu.

Tepebaşı Belediyesi Esentepe Çocuk Sanat Merkezi’nde ilk olarak gerçekleşen ‘Çocuk Şiiri’ etkinliğinin moderatörlüğünü Prof. Dr. Medine Sivri yaparken, konuşmacı olarak da şair Mustafa Köz katıldı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın da yer aldığı etkinlikte şair Köz, belediye tarafından okumaları için çocuklara dağıtılan “Küçük Uykular Bahçesi” adlı kitabındaki şiirlerden örnekler okuyup, şiir üzerine çocuklarla sohbet etti. Çocuklarla birlikte etkinliği takip eden Başkan Ataç, şair Köz’ün “Sizin İçin” adlı şiirini okudu. Daha sonra Başkan Ataç, çocuklarla mini bir söyleşi gerçekleştirerek, onlardan gelen soruları da cevapladı.

Erol Büyükmeriç’in de şiir okuduğu etkinliğin ardından ise Başkan Ataç ve çocuklar, Esentepe Çocuk Sanat Merkezi’nde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümü nedeniyle açılan sergide yer alan Ata’nın fotoğraflarının altına karanfil bıraktı. Etkinlik, şair Mustafa Köz’ün “Küçük Uykular Bahçesi” adlı kitabını çocuklar için imzalamasının ve velilerinin de yer aldığı hatıra fotoğrafı çektirilmesi sonrasında sona erdi.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön