HARFLERİN BÜYÜSÜ SANATSEVERLER İLE BULUŞACAK


Kaligrafi sanatçısı Osman Kartaler’in “Harflerin Büyüsü” adlı kaligrafi sergisi, Tepebaşı Belediyesi Atila Özer Karikatürlü Ev’de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Tepebaşı Belediyesi Karikatürlü Ev, ev sahipliği yaptığı sergiler ile sanatseverlerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.

Kaligrafi Sanatçısı Osman Kartaler’in eserlerini Eskişehirlilerin beğenisine sunacağı “Harflerin Büyüsü” adlı sergi de 23 Eylül tarihinde Atila Özer Karikatürlü Ev’de açılacak. Sanatçının şiir ve kaligrafi konseptli 14’üncü sergisinde; ‘İkinci Yeniler’ akımı öncülerinden Cemal Süreya, Turgut Uyar, İlhan Berk, Edip Cansever gibi duayenlerin ve Cumhuriyet dönemine damga vuran birçok usta şairin şiirleri ve sözleri, kaligrafi sanatıyla buluşuyor.

 “Harflerin Büyüsü” sergisi, 29 Eylül tarihine kadar ziyarete açık olacak.

            Osman Kartaler kimdir?

1981 yılında Eskişehirde doğdu. 20’li yaşlarına kadar amatörce resim ve desen çalışmaları ile ilgilendi. 2000’li yılların başında tesadüfen tanıştığı  kaligrafi sanatını kendi gayretleri ile öğrenen Osman Kartaler,  çizgilerini harflere dönüştürdü.  Eskişehir’de kaligrafi sanatının tanıtımı ve eğitimi adına büyük emek harcadı. 2010 yılında harflerin büyüsü’ne yolculuğu İstanbul’a kadar uzanan sanatçı, İstanbul’da kaligrafi sanatı alanındaki çalışmalarına, eğitim ve özel çalışmalar ile devam ediyor.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön