ATAÇ'TAN ALİ İSMAİL KORKMAZ MESAJI


Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Gezi Parkı olayları sırasında Eskişehir'de darp edilerek yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Ataç’ın mesajı şu şekilde:

Eskişehir’in evladı Ali İsmail Korkmaz, henüz 19 yaşında gencecik bir fidandı. Ne yazık ki, Gezi Parkı Olaylarında darp edildikten sonra hastanede 38 gün komada kaldı ve 10 Temmuz 2013 tarihinde yaşamını yitirdi. Ülkemiz aynı günlerde özgür bir dünya için düşüncelerini dile getiren pek çok gencimizin acısını yaşadı. Pırıl pırıl çocuklarımız benzer şekillerde hayatlarını kaybetti.

O karanlık günlerde Eskişehir’de her anne - baba Ali İsmail Korkmaz’ın acısını kendi evladını kaybetmiş gibi büyük bir üzüntüyle karşıladı. Demokrasi, barış ve kardeşliğin kenti Eskişehir, farklılıklarımızı bir kenara bırakarak zulme ve nefret diline karşı kenetlenmemiz gerektiğini, kimsenin barış ve kardeşliğimizi bozmasına izin vermeyeceğimizi gösterdi.

Ali İsmail Korkmaz’ı kaybedişimizin yıl dönümünde, özgür düşüncenin hâkim olduğu bir gelecek için çıktıkları yolda yaşamını yitiren tüm gençlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, değerli ailelerine ve halkımıza başsağlığı diliyorum.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi “Bütün ümidimiz gençliktedir.”

Dt. Ahmet ATAÇ
Tepebaşı Belediye Başkanı

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön