KESKİN SAKİNLERİ İLE BULUŞTULAR


Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile birlikte Keskinli vatandaşlar ile bir araya geldi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP İstanbul eski Milletvekili Gülay Yedekci, CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar ve Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ile birlikte Keskin Mahallesi’nde vatandaşlar ile buluştu.

Buluşmaya çok sayıda mahalle sakini katılırken, sohbet ortamında katılımcılar fikir alışverişinde bulundu. Burada bir konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Eskiden kadınlarımız evinde oturuyor, ev işleriyle uğraşıyordu. Ama şimdi buraya geliyorsunuz, yeni şeyler öğrenip yeni dostlar ediniyorsunuz, sosyalleşiyorsunuz. 2009’dan bu yana Belde Evleri’nde 10 binlerce kadınımıza ulaştık. Kimsenin siyasi görüşüne bakmadan herkese eşit hizmet veriyoruz. Belediye başkanlığımızda hiçbir yerde siyasi konuştuğumuzu göremezsiniz. Şimdi seçim atmosferi var, Türkiye’nin gerçeğini anlatmak zorundayız. Bizim derdimiz partilere oy veren vatandaşlarla da değil, yukarıdaki hizmet yapmaya çalışan yöneticilerle. Beceremiyorlarsa söylemek zorundayız. Beceremiyorlarsa sandıktan çıkamazlar, becerebilenler göreve gelir” dedi.

Eskiden kadınlarımız evinde oturuyor, ev işleriyle uğraşıyordu. Ama şimdi buraya geliyorsunuz, yeni şeyler öğrenip yeni dostlar ediniyorsunuz, sosyalleşiyorsunuz. 2009’dan bu yana Belde Evleri’nde 10 binlerce kadınımıza ulaştık...

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise “Sizleri bir arada görmek çok güzel. Hanımlar, beyler, gençler bu güzel tesiste bir araya gelmişsiniz. İnsan hayatı hep evle iş arasında olamaz, bir araya gelmelisiniz. Bu güzel mekan için Sevgili Ahmet kardeşime çok teşekkür ediyorum. Burada verilen kurslar fevkalade önemli. Yine lütfeder de gelin görev yapın derseniz, ömrüm vefa ettiği sürece sizlere hizmete devam edeceğim ve sonra ehline teslim edeceğiz bu işleri.  Bizler, sizin hizmetkarınız. Mustafa Kemal Atatürk; köylü bu milletin efendisidir, demiş. Bu milletin karnını doyuran sizsiniz. Nasırlı elleriniz, öpülesi ellerdir. Mustafa Kemal Atatürk hakikaten doğru görmüş. Tarımı ihmal ettiler, hayvancılığı ihmal ettiler. Bu iyi bir gidiş değil. Biz hizmet etmeye gönüllüyüz. Ben tekrar Ahmet Ataç’ı kutluyorum. Hizmetleri yakinen takip ediyorum zaten” şeklinde konuştu.

CHP İstanbul eski Milletvekili Gülay Yedekci ise “İstanbul’a kıyasla Eskişehir gerçekten bir cennet. Türkiye’ye örnek belediyeciliği geliştiren bir sistem. Milletvekilliği dönemimde Ahmet Ataç’ın çalışmalarını yerinde gören bir insan olarak Tepebaşı’na neler kazandırdığını bizzat gördüm, yaşadım. Çok güzel çalışmaların yapılmasından büyük mutluluk duyuyorum. Milletvekili iseniz eğer belediyelerle ilgili hep şikayet gelir. Eskişehir’de ise bize hep teşekkür geliyor. Bu memnuniyetin artması için belediye başkanlarımıza vereceğiniz desteğin çoğalacağını biliyoruz” sözlerini kullandı.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ise “İçinde olduğumuz binada hiçbir parti logosu yok. Başkanlarımız bir partiden seçildiler ama parti logosu yok. Sadece Türk Bayrağı ve Atatürk görürsünüz. Gerek Büyükerşen Hocamız gerek Ahmet Ataç Başkanımız… Odunpazarı’na gitsek de değişmez. Başkanlarımız seçildikten sonra tamamen kucaklamayı, kendisine oy versin vermesin kutsal görev bilirler. Partili, partisiz herkesin başkanı oldular. Siz de onları bu özellikleri nedeniyle desteklediniz. Marifet, iltifata tabidir. Bundan sonra da tek gayeleri size daha fazla hizmet olacak” dedi.

Keskin Mahalle Muhtarı Sedat Aslım’ın da bulunduğu buluşmada vatandaşlar da Başkan Ataç ve Başkan Büyükerşen’e hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön