SOSYAL İŞ FİKİRLERİ DEĞERLENDİRİLİYOR


Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi, gençlere destek sağlamak amacı ile sosyal iş fikri başvurularını kabul etmesinin ardından değerlendirmeler başladı. Kuruldan geçen girişimciler, kuluçka sürecine dahil edilerek eğitim ve mentörlük desteği sağlanacak.

Tepebaşı Belediyesi’nin kardeş şehri Almanya’nın Treptow-Köpenick Belediyesi işbirliğinde hayata geçirdiği Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi, gençlere destek sağlamak üzere faaliyetlerini sürdürüyor.

Merkez bu amaçla, “Girişimcilikten işletmeciliğe giden yolda rehberiniz hazır” sloganı ile gençlerden gelen sosyal iş fikirlerinin başvurularını kabul etti. 25 başvurunun gerçekleştiği başvuru sürecinin ardından sosyal iş fikirleri Şeyda Taluk, İbrahim Betil ve Prof. Dr. Cengiz Türe'den oluşan kurul tarafından değerlendirmeye alındı. Yapılan değerlendirmelerden sonra 4 fikrin sahipleri kuluçkaya alınarak eğitim ve mentörlük destekleri sağlanması kararlaştırıldı. Diğer fikirlerin sahipleri ise eğitim çalışmalarına yönlendirildi. Böylelikle gençlerin desteğe açık yatırımcılara ulaşabilmesi, bilişim sektöründe istihdam sorunu olmasına rağmen sektöre dönük çalışmalar yapan gençlere fırsat verilmesi, yabancı dil eksikliğinden dolayı ilgilendikleri sektöre ilişkin yeterli araştırma yapamayan, yol gösterici zorluğu çeken ve bu nedenle nasıl hareket edeceğini bilemeyen gençlere destek sağlanmış olacak.

Değerlendirme kurulunun proje değerlendirme ölçütleri arasında yenilikçilik, sosyal etki, yaratıcılık, fikrin uygulanabilirliği, sürdürülebilirlik gibi başlıklar yer alıyor. Gençlerin yanı sıra mültecilerin işgücü piyasasına entegrasyonunu hedefleyen merkez, serbest iş kurma fırsatlarının destek ve teşvik edilerek yeni istihdam alanları yaratılmasını da amaçlıyor.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön