BAŞKAN ATAÇ'IN TIP BAYRAMI MESAJI


Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 1 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Ataç’ın mesajı şu şekilde:

İnsan hayatı adına kutsal bir mesleği icra eden sağlık çalışanları, hepimizin sağlık sorunlarını çözmek adına kutsal görevler üstlenmişlerdir. Üstlendikleri bu büyük sorumluluğun farkında olan hekimlerimizin ve sağlık personelimizin kendilerine emanet ettiğimiz canlarımızı korumak adına fedakarca sürdürdükleri çalışmalar, takdire şayandır.

14 Mart ise ülkemizde 1927'de modern tıp eğitiminin başlangıcını temsil eden önemli bir tarih olmasının yanı sıra 1919'da İstanbul'u işgal eden düşman kuvvetlerine karşı tıp okulu öğrencilerinin ve hekimlerin protestosunun yıl dönümüdür. Böyle önemli ve anlamlı bir geçmişe sahip olan Tıp Bayramı'mız ne yazık ki bu sene de sağlık emekçilerinin yaşadığı zorlukların gölgesinde geçiyor. Yaşadıkları zor koşullara rağmen ülkenin her köşesinde hizmet veren sağlık emekçileri, uzun çalışma saatlerine, yetersiz gelire ve şiddete maruz kalıyorlar. Her gün artan sorunlarla karşı karşıya kalan sağlık emekçileri, sorunlarının çözülmesi yerine daha karanlık bir tablo içine itiliyorlar. Bu karanlık tablo sonucunda da yurttaşlarımız en temel hakları olan sağlık hizmetlerine ulaşmakta zorluk yaşıyorlar.

Sağlıklı bir toplum, yaşam kalitesi yüksek ve mutlu insanlardan oluşur. Bu vesile ile sağlık hizmetlerinin ticarileştirildiği, hastanın müşteri haline getirildiği günümüzde, birçok hak kısıtlamasıyla karşı karşıya kalmalarına rağmen, fedakarca çalışan meslektaşlarımın ve sağlık emekçilerinin Tıp Bayramı'nı kutluyor ve haklı mücadelelerini yürekten destekliyorum.

    

Dt. Ahmet Ataç
Tepebaşı Belediye Başkanı

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön