GENÇLİĞİN GELİŞİMİNİ ÖNEMSİYORUZ


Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Muttalip Mahallesi’nde vatandaşlar ile bir araya geldi. Çoğunluğun gençlerden oluştuğu toplantıda konuşan Başkan Ataç, “Gençlerimiz, kent merkezi ya da kırsal mahallede otursun; belediyenin her türlü hizmetini almak için en öncelikli gruplardan bir tanesi” diye konuştu.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Muttalip Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek hem belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi hem de görüş ve talepleri dinledi.

Gençlerin çoğunluğunu oluşturduğu katılımcılara Tepebaşı Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Ataç, gelen talep ve görüşleri de dinledi. Gençlerin sosyalleşmesi ve kendilerini geliştirmesi adına birçok çalışmanın hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Ataç, “Her zaman söylüyorum, sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizlerin kendinizi geliştirmeniz, sosyalleşebilmeniz adına bir yerel yönetimin üzerine düşen ne görev varsa, fazlasını yapmak için uğraşıyoruz. Burada çok sayıda eğitim ve spor kursu gerçekleştiriyoruz. Kadınlarımız ile birlikte siz gençler de özellikle spor branşlarına yoğun ilgi gösteriyorsunuz. Sizler yeter ki isteyin, biz gücümüz yettiği sürece her imkanı sağlamaya hazırız. Örneğin Muttalipli çocuklarımız yüzme konusunda talepte bulundu, hepsini servisler ile Su Sporları Merkezimize taşıdık. Son derece modern bir altyapı ile oluşturduğumuz havuzlarımızdan faydalandılar, bilmeyenler yüzme öğrendi. Bu onlar için güzel bir hizmetse bizim için de büyük bir mutluluk kaynağı. Sizlerin spor yapmanızı, eğitimlere katılmanızı, kötü alışkanlıklardan uzak durmanızı çok önemsiyorum. Girişimcilik konusunda gelişim de gençler için günümüzde büyük önem taşıyor. Şimdi biz de Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi ile girişimcilik adına gençlerimize destek veriyoruz, oradan da muhakkak faydalanın. Bu yüzden her zaman iletişim halinde olmalıyız. İstediğiniz branşlarda da faaliyetler düzenleyebiliriz. Tepebaşı Belediyesi gençliği ve gençliğin gelişimini önemseyen bir anlayış ile yönetiliyor. Bunu zaten sizler iyi biliyorsunuz. Bu anlayış ile gençlerimiz, kent merkezi ya da kırsal mahallede otursun; belediyenin her türlü hizmetini almak için en öncelikli gruplardan bir tanesi” ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan Muttalipli gençler de Başkan Ataç’a verdiği bilgiler ve sağlanan hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Buluşma, hep birlikte çektirilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön