KENT MERKEZİ VE KIRSAL İLAÇLANIYOR


Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, yıl boyunca devam eden alan kontrol ve mücadele çalışmalarının yanı sıra, yaz aylarında da araç üstü ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Hava sıcaklıklarının giderek arttığı yaz döneminde vatandaşlarımızın rahat ve sağlıklı bir yaz geçirebilmesi için yoğun biçimde çalışmalarını sürdüren ilaçlama ekipleri, sinek ve sivrisinekle mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda ekipler, Yeşiltepe ve Sakintepe Mahalleleri arasındaki sulama kanalını ilaçlıyor. Böylelikle, larva üremesinin elverişli olduğu bu sulak bölgede üremenin önüne geçilerek, bölge sineklerden arındırılmış oluyor.

MERKEZ VE KIRSALDA DA İLAÇLAMALAR SÜRÜYOR

Merkezde haşere ile mücadele eden ekipler yıl boyunca rögarlar, foseptikler ve sineklerin üreyebileceği potansiyeldeki yerlerde larva ilaçlaması gerçekleştiriyor. Hayvancılık yapılan kırsal bölgelerde ise gübrelikler ve sinek üreme potansiyeline sahip sulak alanlar ilaçlanıyor.  Çalışmalar ULV yöntemiyle, 12 personel ve 5 araçtan oluşan ekipler ile sürüyor.

Yetkililer, amaçlarının bölge halkına temiz ve sağlıklı bir ortam sağlayarak yaşam kalitesini yükseltmek olduğunu vurguluyor. Öte yandan vatandaşlar haşere konusunda istek ve önerilerini iletmek üzere 0 (222) 444 44 26 numaralı telefondan, Tepebaşı Belediyesi Mavi Masa’ya ulaşabilecekler.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön