ATAÇ, MONTAJ ATÖLYESİ'Nİ ZİYARET ETTİ


Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Engelliler Haftası nedeniyle, İbrahim Ethem Kesikbaş Montaj Atölyesi'ndeki zihinsel yetersizliği olan bireyleri ziyaret etti.

Başkan Ataç, bireylerin çalışmalarını izleyerek, sohbet ederek onlarla eğlenceli vakit geçirdi. Ataç, çalışmalarına ara veren bireylerle masa tenisi de oynadı.

Tepebaşı Belediyesi'nin zihinsel ve bedensel yetersizliği olan bireylere ilişkin çalışmalarından bahseden Ataç, "Çocuklarımız ilk günden bu yana büyük bir emeğin sonucu olarak kendilerini büyük oranda geliştirdiler. Gençlerimiz, bir yandan öz bakım becerilerinin geliştiriyor bir yandan da sosyal aktiviteler ile kent yaşamına aktif biçimde katılıyorlar. Montaj Atölyesi'nde, fabrikalardan gelen demonte parçaları birleştiren bireyler, bugüne kadar toplamda 1 milyon 700 bin parça iş yaptı. Bu çok büyük bir rakam. Onlarla gurur duyuyorum. Son yıllarda engelli çalışmalarımızla ilgili pek çok ödül aldık. Engelleri ortadan kaldıracak projeler üretme gayretindeyiz. Bu da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor." ifadelerini kullandı.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön