9. ULUSLARARASI SANAT ÇALIŞTAYI BAŞLIYOR


Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 9. kez düzenlenecek olan Uluslararası Sanat Çalıştayı için geri sayım başladı.

Etkinlik, 16 - 20 Nisan 2018 tarihleri arasında Türkiye ile birlikte 7 ülkeden 24 sanatçının katılımı ile gerçekleştirilecek. Ülkemizin yanı sıra Almanya, Bulgaristan, Fransa, İtalya, Japonya ve Ukrayna'dan sanatçıların katılacağı çalıştayın bu yıl ki onur konuğu ise ressam, sanat eğitimcisi ve öğretim üyesi Devrim Erbil olacak. Çalıştay açılışı, 16 Nisan Pazartesi günü saat 18.00'de Özdilek Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek. Çalıştaya katılacak ressamların çalışmaları hafta boyunca yine Özdilek Sanat Merkezi'nde devam edecek.

Bugüne kadar gerçekleştirilen 8 çalıştaya katılan 231 yerli ve yabancı sanatçı 335 eser kazandırdı. Uluslararası Sanat Çalıştayı'nın önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da dopdolu geçmesi bekleniyor. Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu ve Uluslararası Şiir Buluşması etkinlikleri ile birlikte Tepebaşı Belediyesi'nin 3 büyük sanatsal etkinliğinden biri olarak dikkat çeken Sanat Çalıştayı, kazandığı uluslararası kimlik ile de takdir topluyor.

Devrim Erbil Kimdir?

9. Uluslararası Sanat Çalıştayı'nın onur konuğu olan Devrim Erbil, 1937'de Uşak'ta doğdu. 1955'te İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü'ne girdi. Galeride Halil Dikmen'in, atölyede Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun öğrencisi oldu.

İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü'nü bitirdi. 1965'te İspanya Hükümeti'nin verdiği sanat bursunu kazanarak gittiği Madrid ve Barcelona'da başladığı meslek araştırma ve incelemelerine Paris ve Londra'da devam etti. 1969'da Türkiye Çağdaş Ressamlar Derneği başkanlığı görevinde bulundu. 1975'de Görsel Sanatçılar Derneği başkanlığı yaptı. 1981 yılında profesörlüğe yükseldi. 1991'de Devlet Sanatçısı unvanı ile onurlandırılan Devrim Erbil, yurtdışında pek çok karma sergi açtı, sanat üzerine konferanslar verdi, yazılar yayınlandı. Sanatçının eserleri ülkemizdeki birçok resim ve heykel müzelerinde, Bükreş Modern Sanatlar Müzesi'nde, Banja Luka Umnetnicka Galerija'da, Ben and Abby Grey Foundation Koleksiyonu'nda, Ankara Milli Kütüphane Koleksiyonu'nda, yurtiçi ve yurtdışında resmi kurumlarda ve özel koleksiyonlarda bulunmaktadır.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön