HAYVAN SEVGİSİ AŞILANMAYA DEVAM EDİYOR


Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nün, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak üzere yürüttüğü 'Sen de Bir Pati Sev' projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor.

Bugüne kadar Eskişehir çapında binlerce öğrenciye ulaşarak eğitim çalışması yürüten Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, son olarak Tepebaşı Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Erken Çocukluk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen eğitim ile yaklaşık 30 anaokulu öğrencisine hayvan sevgisini aşıladı.

Veteriner Hekim Hamit Can Köse tarafından öğrencilere hayvan sevgisi, sokak hayvanlarına nasıl davranılması gerektiği ve Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi'nde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Köse, "Canlı hayvanlar eşliğinde yapılan bu eğitimlerde çocuklarımızın korkularını yenmesini hedefliyoruz" dedi.

Şarkılar eşliğinde devam eden eğitimde, küçük doğaçlamalarla yapılan taklitler de öğrencilerden büyük ilgi gördü. Düzenlenen etkinlik sonrası programa katılan minik öğrencilere sertifika verildi.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön