GENÇLERİN VAZGEÇİLMEZİ GENÇLİK MERKEZLERİ


Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından bahar döneminde gerçekleştirilecek 32 farklı kurs için kayıt işlemleri yoğun ilgiyle gerçekleştirildi.

Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi'nde düzenlenen kayıtlar için uzun kuyruklar oluşurken yaklaşık 1000 öğrencinin kayıt işlemi yapıldı. Gençlere sıcak çorba ikramının da yapıldığı kayıtlar sırasında bilgilendirme stantları da yer alan merkezde, TOY Gençlik Derneği'nin hazırladığı Üstünüze Afiyet ve Takas Pazarı'nda tüketim çılgınlığıyla nasıl baş edilebileceği anlatıldı. EURODESK standından da katılımcılar Avrupa Birliği Bilgilendirme Toplantıları Proje Döngüsü Eğitimleri ile ilgili bilgi aldı.

Tepebaşı Belediyesi 29 Ekim ve 19 Mayıs Gençlik Merkezi'nde bahar döneminde açılacak yabancı dil ve kişisel gelişim branşlarında düzenlenen 32 kurs için 15-30 yaş arasındaki gençler, ücretsiz olarak kayıt yaptıran toplam 1055 kursiyer faydalanacak. Kayıtların ardından kurslar ise 19 Şubat'ta, Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs ve 29 Ekim Gençlik Merkezlerinde başlayacak.

Öte yandan sivil toplum kuruluşları da açtıkları stantlar ile kendilerini tanıtıp, gençleri gönüllü olmaya teşvik etti. TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı), Eksi 25 Derneği, LÖSEV Eskişehir, TEMA Eskişehir, TEGV Eskişehir, Belki de Sensin Topluluğu, Bir Dileğin Olsun Dermeği Eskişehir, Sağlıklı Genç Yaklaşımlar Derneği, ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği), AKUT Eskişehir, Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD), TOY Gençlik Derneği ve GameLAb açtığı stantlarda bilgilendirme çalışmaları yaptı.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön