VELİLERE YENİ SINAV SİSTEMİ ANLATILDI


Tepebaşı Belediyesi ve Kamu Emekçileri Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Eskişehir Şubesi işbirliği ile veliler için bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Tepebaşı Belediyesi Aşağısöğütönü Deneyimli Kafe'de düzenlenen eğitim çalışmasında, yeni sınav sistemleri hakkında velilere detaylı bilgiler verildi. Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan tarafından Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencilerin velilerine verilen eğitimde, sınav sistemi hakkında önemli konular ele alındı.

Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan eğitim çalışması hakkında yaptığı değerlendirmede "Bugün ortaokuldan liseye geçiş sınavı, yani LGS sistemi hakkında velilerimize bilgiler vermek için buradayız. Bu tür sınavların geçmişi hakkında bilgi verdik ve tarihsel süreci anlattık. Bu sınav nasıl yapılacak, onunla ilgili velilerimize bilgilendirme yaptık. Gerçekten neden eğitimde bu dönüşüm yaşanıyor ve ne yapmamız gerektiği konusunda da velilerimizi bilgilendirdik. Bu eğitimlerin yararlı olacağını düşünüyorum. Baktığımız zaman velilerin kafasının çok karışık olduğunu görüyoruz. Bir kargaşa ve kaosla karşı karşıyayız. Bu kaosta velilerimize doğru bilgilendirme ve aydınlatma yapıyoruz. Asıl meselenin çocuklar üzerinden olduğunu ve çocuklara fazla yüklenilmemesi gerektiğini vurguladık. Mevcut olan bir sınav gerçekliği var. Bu sınav üzerinden biz değerlendirme yapıyoruz ve Eskişehir'de %10'luk bir dilimden bahsediyoruz. Bu %10'luk dilime girebilmek için öğrencilerde kaygının daha da artacağını düşünüyoruz. Bizim amacımız velileri burada bilgilendirerek bu stresi en aza çekmek. Dolayısıyla öğrencilere yararlı olacağını düşünüyoruz" dedi.

LGS Sınav öncesi bilgi alan öğrenci velileri de Tepebaşı Belediyesi ve Eğitim-Sen yetkililerine teşekkürlerini iletti. Alkan, talep geldiği sürece bu eğitimlerin devam edeceğini ifade etti.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön