GÖSTERDİĞİ YOLDA İLERLEYECEĞİZ


Tepebaşı Belediyesi ve Espark Alışveriş Merekezi işbirliği ile emekli öğretmen Mehmet Melih Zeybek'in arşivinden fotoğraf ve gazete kupürlerinin yer aldığı "Atatürk Sergisi" Espark AVM'de açıldı.

Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79'uncu yılında düzenlenen sergi açılışına, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç'ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekili Prof Dr. Gaye Usluer, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Rıfkı Ustaoğlu, emekli öğretmen Mehmet Melih Zeybek ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Zeybek, "Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79. yılı anma programı çerçevesinde, sergimizi açıyoruz. Hepiniz hoş geldiniz. Bize bu imkanı sağlayan Başkanımız Ahmet Ataç'a teşekkür ediyorum. Ben bir emekli cumhuriyet öğretmeni olarak kahve köşesinde oturmak istemedim. Okullarda, kurumlarda Atatürk'ü anlatayım dedim. Ben buradan tüm konuklara şu istekte bulunmak istiyorum; bizlere Atatürk'ün hakkında elinizde var olan değerli dokümanlar, fotoğraflar var ise ulaştırın. Bizler de sizin aracılığınızla halkımıza yansıtmak için uğraşalım" dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer ise "Öncelikle hocamı kutlamak istiyorum. Her 10 Kasım'da yeniden ve daha güçlü bir şekilde Mustafa Kemal Atatürk'e gönülden bağlılığımızı, şükranlarımızı ve özellikle biz cumhuriyet kadınları olarak varlığımızı, duruşumuzu ona borçlu olduğumuzu yinelemekten vaz geçmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin laik, bilimsel bir hukuk devleti olduğunu ve Atatürk ilkelerine bağlı olarak başta kadınlar ve gençler olmak üzere tüm yurttaşlar olarak bir kez daha söz veriyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anıyoruz" şeklinde konuştu.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise "Bir hafta önce Türk'ün en büyük bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladık. Bugün de Vilayet Meydanı'nda olağan üstü bir kalabalıkla Ata'mızın bu önemli gününü andık. Atatürk'ü anacağız tabi, sonsuza kadar anacağız. Sadece anmayla kalmayıp, Ata'mızın bize gösterdiği çağdaşlık ve medeniyet yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk'ün verdiklerinin daha fazlasını yerine getirmek bizim boynumuzun borcudur. Bizim tek liderimiz, tek önderimiz ve tek başkumandanımız olan Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygıyla, minnetle ve hasretle anıyorum, nur içinde yatsınlar" ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesimi ile serginin açılışı gerçekleşti ve davetliler sergiyi gezdi. Vatandaşlar Atatürk Sergisi'ni 17 Kasım tarihine kadar görebilecek.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön