SEMPOZYUM KAPANIŞINA YAKIŞIR KONSER


Tepebaşı Belediyesi 16. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun kapanışını usta sanatçı Ali Altay konseri ile yaptı.

Tepebaşı Belediyesi, bu yıl 16.’sını düzenlediği Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun kapanışını özel bir konser ile yaptı.

Sanat etkinlikleri kapsamında heykel çalışmaları, sergiler, sanatçı sunumları, torna yarışmaları ve sosyal etkinlikler kapsamında da el emeği ürünler satış noktaları, çocuk oyun parkı, yemek yarışmaları, konserler ve çocuk atölyeleri gibi pek çok aktiviteyi bünyesinde barındıran sempozyum, düzenlenen kapanış töreninde de kent halkına keyifli bir akşam yaşattı.

Anadolu Rock’ın usta ismi, Cumhuriyet ve Atatürk Sevdalısı, yaygın değil ancak saygın müziğin en özel temsilcilerinden sevilen sanatçı Ali Altay, sempozyumun kapanış töreninde Eskişehirliler ile buluştu. Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda kapanış töreni ardından düzenlenen konserde, birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Altay’ın seslendirdiği zeybek türkülerine ise Tepebaşı Belediyesi Halk Oyunları Zeybek ekibi de eşlik etti.

Konserde Altay’a geri dönüştürülmüş kağıttan yapılan teşekkür belgesini sunan Başkan Ataç, “Ali Altay gerçekten çok özel bir kardeşimiz. Kendisi Atatürk’ü ve cumhuriyeti çok seven bir kardeşimiz. Orkestradaki arkadaşlarımızın da hepsi çok değerli. Ali hep Eskişehir’e gelmek ister. Bizler de şimdi onun güzel müziklerini dinleyelim ve eğlenelim” dedi.

Ali Altay ise “O kadar güzel bir hediye aldım ki. Hep bunların ilkini burada yaşıyorum. 5. Kez Tepebaşı’na geliyorum. Başkanım o kadar tatlı o kadar güzel bir hediyeyi bana sundu ki evimin en güzel köşesine koyup fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşacağım” diye konuştu.

Konser, hep bir ağızdan İzmir Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön