Sukurusu Uygulama Merkezi


Sukurusu Uygulama Merkezi, toplumda çevresel farkındalığın arttırılmasını amaçlayan bir kağıt geri dönüşümü atölyesidir.

Belediyemizin kağıt atıklarının bir kısmı ile başkanlığımıza gelen buket çiçeklerin eritilerek kağıt hamuruna dönüştürüldüğü merkezde, eski bir zanaat olan kağıt yapımının kendine özel dokusu ve çeşitliliği ile ortaya çıkan tasarımlar üzerine çalışılıyor.

Sukurusu’nda; belediyemizin etkinlik, anma, kutlama gibi özel günlerde iletmek istediği mesajlar, ekolojik sorumluluk bilinci ile tasarlanan, sıradışı dokusu ile dikkat çeken, kalıcı hatıralara dönüşür. Her yıl binlerce kişiye ulaşan Sukurusu üretimleri, taşıdığı yoğun emek ve yaşam öyküsü ile sürdürülebilirliğe katkı sağlar.

Elde üretimin ilgi çekiciliğinin yanı sıra, Sukurusu Uygulama Merkezi, kurulduğu günden bu yana şehrimizdeki okullar için de sevilen bir atölyedir. Sukurusu, çocuklara yönelik etkinlikler ve programlar düzenleyerek erken yaşlarda çevresel bilincin artmasına katkı sağlar; her yıl atölye çalışmalarına katılan çocuklarımız ile geri-dönüşüm bilincinin yükseldiği, geleceğimizi korumak için katılım ve isteğin arttığına tanık olduğumuz atölyemiz, her zaman ziyarete açıktır.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön