Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi


Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi

Eskişehir'de her zaman ilkleri gerçekleştiren Tepebaşı Belediyesi bu kez de Çocuk Senfoni Orkestrası ile fark yaratıyor.

Her yaş grubu için geliştirdiği projeler ile adından sıkça söz ettiren Tepebaşı Belediyesi, herhangi bir enstrüman üzerine eğitim almamış çocukların bir araya geldiği 23 Nisan Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde bir ilke daha imza attı ve Çocuk Senfoni Orkestrası'nın temelleri atıldı.

Çocuk Senfoni Orkestrası, mahallelerdeki çeteleşmeyi, çocuklarımızın yanlış özentilere kapılmasını, küçük yaşta bağımlılıkla tanışmasını engellemenin bir aracı olarak kuruldu. Çocuklar, Tepebaşı Belediyesi'nin bu güne kadar hayata geçirdiği çocuk ve sanat merkezleri, spor tesisleri sayesinde yeni bir geleceğin kapılarını açıyorlar.

Kısa süre içinde Zafer Mahallesi'nde hizmete girecek merkez ile eğitim, sanat ve gıda desteği de alacak olan çocuklar düzenlenecek konserler ile halkla buluşacak. Öte yandan Esentepe, Çukurhisar ve Aşağısöğütönü mahallelerinde yapılacak yeni spor tesisleri de Tepebaşı Belediyesi'nin kararlılığının diğer ürünleri olarak hizmet verecek.

İletişim Adres


Zafer Mahallesi Gaffar Okkan Caddesi No: 74 /A 0 222 321 12 79
Başa Dön