Esentepe Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi


Esentepe Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi

Tepebaşı Belediyesi'nin sosyal hizmet anlayışı kapsamında benimsediği en önemli amaçlarından biri de çocukların sosyalleşmesi ve gelişimi için gerekli olan etkinliklere zemin hazırlamaktır. 2012 yılında açılan Esentepe Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi bu amaçla kapılarını açmış, sonrasında etkinliklerini zenginleştirerek çocukların yanı sıra ailelerinin de yararlanabileceği bir merkez olmuştur.

2016 Mart'ında mahalle sakinleri ile birlikte dikimi gerçekleştirilen 250 meyve fidanı ile mahalle bahçesine dönüşmüştür. Çocukların katılabildiği; oyun sınıfları, resim, müzik, satranç, çocuk yogası, drama, ebru sanatı, etütler ve her dönem eklenen farklı atölyeler, kadınlar için pilates ve el işi atölyeleri, aileler için sağlık seminerleri eklenmiştir. Programlar dönemsel olarak farklılık gösterebilmektedir.

Merkezimiz fiziki şartlarının uygunluğu ve sahip olduğu büyük bahçeleriyle düğünler ve yemekler için kullanılabilir bir mekâna dönüşmüştür. Tepebaşı Belediyesi?nin benimsediği sosyal belediyecilik anlayışının sonucu olarak merkezimizde gerçekleştirilen tüm etkinlikler ücretsizdir.

İletişim Adres


Esentepe Mahallesi Songül Sokak No: 10 0 222 323 20 71
Başa Dön