Özdilek Sanat Merkezi


Özdilek Sanat Merkezi

Özdilek Sanat Merkezi uzun bir süre Milli İstihbarat Teşkilat Binası olarak hizmet verdikten sonra 2006 yılında yapılan antlaşma ile Tepebaşı Belediyesi'ne devredildi.2009 yılında Tepebaşı Belediye Başkanı Dt.Ahmet Ataç'ın göreve gelmesiyle atıl durumda olan binanın bir Kültür ve Sanat Merkezine dönüştürülmesine karar verildi ve Özdilek A.Ş. nin de katkılarıyla yenileme çalışmaları başladı .

Kentin yaşamsal dokusunda sembolik anlamı olan binanın kent halkının kültürel ve sosyal yaşamına katkı sağlayacak şekilde projelendirilmesiyle 2011 Nisan ayında 2, Ulusal Sanat Çalıştayı'na ev sahipliği yaparak açıldı .

Toplam alanı 1750 m2.olan merkezde; 200 kişilik çok amaçlı salon ,atölyeler,8 odalı misafirhane ve Gökkuşağı kafe yer almaktadır.Gökkuşağı kafede vıp toplantı odası ve sergi salonu da mevcuttur.

Merkezin bahçesi yaz etkinliklerinde kullanıldığı gibi ,mahallenin nefes alınan parklarından biri haline de dönüşmüştür.Çok amaçlı salon; konferans, tiyatro, söyleşi, stk toplantıları, sergiler, konserler ve festivaller için kullanılmaktadır.Bunların yanısıra Özdilek Sanat Merkezi her sene uluslararası sanat çalıştayı ve uluslararası şiir buluşmasına da ev sahipliği yapmaktadır.Bu sene 8,si yapılacak olan ulusarası kimlik kazanmış sanat çalıştayına her sene 30 ar ressam katılıyor ve yaptıkları eserler çağdaş sanatlar müzesi projesi için saklanıyor.

Atölyelerimiz görsel sanatlar ve müzik atölyeleri olarak iki gruba ayrılabilir. Piyano, şan, solfej, ritm ve gitar dersleri konservatuar mezunu eğitmenlerimiz eşliğinde verilmektedir.

Heykel, resim, baskıresim, seramik, cam füzyon, cam şaloma derslerimiz güzel sanatlar fakültelerinden mezun eğitmenlerimizle yürütülürken, diksiyon, metin yazarlığı, yaratıcı drama, kağıt sanatları veradyo kontrollü model uçak derslerimiz de yine konusunda uzman ve eğitimli eğitmenlerle devam etmektedir.

Özdilek Sanat Merkezinde tüm atölyelerin konu ve amaçları çocukların, gençlerin motor yeteneklerini geliştirmek, zihinsel yaratıcılıklarını çoğaltmak ve sanatın her dalında uğraşıların düzenli bir alışkanlık olabileceğini öğretmektir.Bunun dışında özel yetenekli ve istekli öğrenciler de güzel sanatlar lisesi,konservatuar ve güzel sanatlar fakülte sınavlarına hazırlanmaktadır.

İletişim Adres


Hoşnudiye Mahallesi Tunç Sokak No:9 0 222 230 22 16
Başa Dön