23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi


23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi

Tunalı Mahallesi?nde kurulu 23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, çevre mahallelerden gelen kursiyerlere; müzik, modern dans, jimnastik ve tekvando kurslarının yanı sıra; tiyatro ve drama, kukla atölyesi, SBS etüd dersleri ve okul öncesi oyun grubu, kadın liderlik ve güçlendirme eğitimi ile baba destek eğitimi gibi pek çok eğitim olanağı sağlamaktadır.

Merkezden, 3,5- 17 yaş arası 3 bin 225 çocuk ve 307 kadın faydalanmaktadır. Bir çocuk merkezi olmasının yanı sıra, çocukların anne ve babasının da farklı etkinliklerde yer aldığı bir merkez durumundadır.

23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, özellikle çocukların okul eğitimlerine katkı sunan, onların sosyalleşmelerine olanak tanıyan bir yapıya sahiptir.

Alanlarında uzman eğitmenler tarafından çalışmaların yapıldığı merkez binası dört etüt sınıfı, çok amaçlı tiyatro salonu, tam kat oyun odası, kütüphane ve spor salonundan oluşuyor. 3,5-17 yaş arasındaki çocuklara ve gençlere hizmet vermekte olan merkezde tüm etkinlikler ücretsiz olarak düzenleniyor.

23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, yazar buluşmaları, gezi programları, tiyatro gösterileri, kukla atölyeleri, okuma güçlendirme, etütler, halk dansları, modern dans, gitar, piyano, drama, ve tekvando gibi etkinliklerle 3 bin 200 çocuğun ufkunu genişletiyor.

Kültür merkezi ailelerin büyük ilgi gösterdiği sağlık ve aile içi iletişim konulu seminerlere de ev sahipliği yapıyor. Ayrıca ?yaşam boyu sağlık? düşüncesinden hareketle bayanlara yönelik aerobik dersleri veriliyor.

İletişim Adres


Tunalı Mahallesi Akasya Ağacı Sokak No: 3 (Sıhhiye Kavşağı Kanal 26 Arkası) 0 222 321 56 11
Başa Dön