29 Ekim Gençlik Merkezi


29 Ekim Gençlik Merkezi

Mevcutta olan 19 Mayıs Gençlik Merkezi'nin fiziksel açıdan yetersiz kalmasıyla 2014 yılının Mart ayında faaliyete geçen 29 Ekim Gençlik Merkezi, öncelikle gençlerin kendilerini rahat ifade etmeleri, farklı bakış açıları kazanmaları, kişisel ve sosyal gelişim fırsatı yakalamaları, alternatif eğitim yöntemleriyle tanışmaları, fırsat yaratmaları, farkındalık kazanmaları için planlı çalışmalar yürütmeyi amaçlamaktadır.

Merkezde gençlerin ve grupların bir araya gelebilecekleri çok amaçlı salonlar, spor salonu, sahne ve fuaye alanı, kütüphane, 3-5 yaş aralığı için oyun salonu ve ücretsiz olarak kullanabilecekleri bir bilgisayar laboratuvarı bulunuyor. Çok Amaçlı Salonları ve kütüphaneyi kullanmak isteyen gençler burada rahatlıkla ders çalışma imkânı buluyor ve merkez içerisinde bulunan çamaşır makinalarının yer aldığı çamaşır odasından yararlanabiliyorlar.

Ayrıca merkezde Gönüllü Hizmeti Birimi de yer alıyor. Geçen süre zarfında yaklaşık olarak 3 Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi gerçekleşmiş ve 14 EVS gönüllüsü merkezlerde çalışmıştır. Böylelikle merkezleri kullanan gençler Avrupa fırsatları hakkında bilgi sahibi olma fırsatını yakalamış ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamıştır.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve gönüllü eğitmenlerimizin destekleri ile başlayan ve devam etmekte olan kurslardan yaklaşık bir yılda 2000 kursiyer faydalanmaktadır. Kurslar hafta içi ve hafta sonu öğleden sonra ve akşamları gerçekleşiyor. Gençlik Merkezi'nde devam eden kişisel gelişim kurslarından 17 - 30 yaş aralığındaki tüm gençler ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar.

29 Ekim Gençlik Merkezi'nde farklı sivil toplum kuruluşları, dernekler, tiyatro grupları; toplantı, sergi, eğitim-panel ve diğer etkinliklerini gerçekleştirirken; Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi'ne bağlı çeşitli öğrenci kulüpleri ve toplulukları da Gençlik Merkezi'ni kendi toplantı, atölye çalışmaları ve diğer etkinlikleri için kullanabiliyor.

İletişim Adres


Yenibağlar Mahallesi Akıcı Sokak No:54 http://www.tepebasigenclikmerkezi.com/ 0 222 322 18 45
Başa Dön