Kültür İşleri Müdürlüğü

Serkan ŞENGÜL
Serkan ŞENGÜL

Serkan ŞENGÜL

Kültür İşleri Müdürü

Kültür İşleri Müdürlüğü, Tepebaşı Belediyesi bünyesinde kurulmuş olup, Tepebaşı Belediye sınırları içerisinde tarihi, kültürel, eğitici ve sanata yönelik, iç ve dış turizm ile ilgili her türlü kültürel etkinliklerde bulunmak üzere kurulmuştur.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü duyarlı, bilinçli ve eğitimli bireyler yetiştirmek üzere çocukluktan itibaren destek olur. Müdürlüğe bağlı olarak 3 çocuk merkezi, 2 kreş,1 karikatür evi, 1 kültür merkezi, 1 sanat merkezi, 1 meslek edindirme kurs merkezi, 1 çocuk senfoni orkestrası,1 matematik evi eğitim ve çalışma merkezi ,4 tane deneyimli kafe ve 7 tanesi kırsal bölgelerde 3 tanesi şehir merkezinde konuşlandırılmış belde evi hizmet vermektedir. Çocuk Merkezlerinde eğitsel alanda çocuklara destek sağlar. Düzenlenen eğitici seminerler ve toplantılarla ailelere destek vererek çocuklara karşı duyarlılık geliştirmeye çalışır. Yapılan gezilerle de çocukların aileleriyle kaliteli zaman geçirmesine olanak tanır.

Bölgede yaşayan her yaştan kişinin sağlıklı bir yaşamı sürdürebilmesi için kurslar açarak, bireylerin sportif faaliyetlerden faydalanmasını sağlar. Düzenlediği turnuva ve yarışmalarla spor organizasyonlarını destekler. Ulusal bayramlarda, önemli tarihlerde ve topluma mal olmuş kişiler için anma törenleri, festival, etkinlik ve şenlikler düzenleyerek toplumsal değeri yaşatmaya çalışır.

Ulusal ve uluslararası festival, sergi, şenlik, tiyatro, konser, Sanat Çalıştayı, Eskişehir Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu vb. etkinlikler düzenleyerek 7?den 70?e toplumun her kesimine ulaşmayı hedefler. Bu kapsamda daha iyi hizmet kalitesi sunabilmek amacıyla 24 memur, 2 sözleşmeli memur, 10 tane işçi ve 147 hizmet alımı kapsamında çalışan personeli ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü?nde 183 kişi hizmet vermektedir.

Yönetmelik


Başa Dön