ATATÜRK VE CUMHURİYET PULLARI BEĞENİ TOPLUYOR


Tepebaşı Belediyesi’nin katkıları ile hazırlanan Atatürk ve Cumhuriyet temalı pul koleksiyonu vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Atatürk ve Cumhuriyet temalı pul koleksiyonu, belediye binasında bulunan sergi salonunda ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Koleksiyonerler 17. Dönem Amasya Milletvekili Arsan Savaş Arpacıoğlu ve Anayasa Mahkemesi önceki başkanlarından Yekta Güngör Özden’in arşivinden pulların ve gravür Atatürk resimleri koleksiyonu ile Cumhuriyet dönemine ait altın ve gümüş para koleksiyonunun da yer aldığı sergi birçok nadide eseri bünyesinde barındırıyor.

Koleksiyonerlerden Arsan Savaş Arpacıoğlu, “Sergimizin Eskişehirliler tarafından ilgi görmesi çok sevindirici. Başta bu güzel salonu bize açtığı için Ahmet Ataç Başkan olmak üzere Eskişehirlilere çok teşekkür ederim. 29’uncu sergimi Eskişehir’de açmaktan çok mutluyum çünkü 65 yıla dayanan emeğimi vatandaşlar da görme imkanı buluyor” şeklinde konuştu. Yaklaşık 7000 nadide pul ve eserden oluşan sergi Eskişehir’den önce, ikisi Anıtkabir’de olmak üzere Ankara, Amasya, Samsun, Antalya, Kuşadası, Mudanya ve İstanbul’da birçok kez görücüye çıkmıştı.

Koleksiyonda yer alan en eski pulun 1920 yılına ait olduğu ve kıymetli gravür Atatürk resimleri koleksiyonu ile Cumhuriyet dönemine ait altın ve gümüş para koleksiyonunun da teşhir edildiği sergi, 10 Kasım tarihine kadar Tepebaşı Belediyesi Sergi Salonu’nda görülebilecek.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön