BAŞKAN ATAÇ: "KİRAZDA MARKA OLDUNUZ"


Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, bu yıl 44’üncüsü düzenlenen Mihalıççıklılar Günü ve Kiraz Festivaline katıldı. Başkan Ataç, “Mihalıççık gerçekten bereketli bir ilçe. Kirazda bir marka oldunuz” dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, bu yıl 44’üncüsü düzenlenen Mihalıççıklılar Günü ve Kiraz Festivaline katıldı. Festivalde Başkan Ataç’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, DSP Genel Başkanı Mehmet Önder Aksakal, Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, Mihalıççık Kaymakamı Ayberk Aydoğan, MİYAD Başkanı Cemalettin Ürgüp ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

Festivalin açılışında konuşan Başkan Ataç, “Mihalıççık çok önemli değerlere sahip. Burada bir Yunus Emre yetişmiş. Bu topraklardaki köklerimizin, geçmişimizin en büyük iftihar kaynaklarından biri olan Yunus Emre’nin, gençlerimiz tarafından anlaşılması ve kavranması büyük önem taşıyor. Eskişehir’in Yunus gibi bir değeri varken, hepimizin bu değeri anlayarak sahip çıkması ve yüceltmesi gerekiyor. Bu bereketli topraklara da Yunus Emre’nin ayağı değmiş. Bu anlamda da Mihalıççık gerçekten bereketli bir ilçe. Kiraza bir el attınız marka oldunuz. Bugün bütün dünyaya Mihalıççık’tan kiraz gidiyor. Ben verdiğiniz emeklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Festival açılış konuşmalarının ardından çeşitli etkinliklerle devam etti.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön