FİDELER ÇOCUKLARIN ELİYLE TOPRAKLA BULUŞTU


Tepebaşı Belediyesi Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda gerçekleştirilen Doğa Sevgisi Kök Salıyor: Çocuklarla Fide Dikim etkinliğine katılan 110 çocuk domates, biber ve patlıcan fidelerini toprakla buluşturdu.  

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürülebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Bu kapsamda çocuklara doğa sevgisi aşılamak ve çevre bilincini geliştirmek amacıyla Doğa Sevgisi Kök Salıyor: Çocuklarla Fide Dikim Etkinliği gerçekleştirildi. Tepebaşı Belediyesi bünyesinde bulunan Sabiha Gökçen Erken Çocukluk Merkezi öğrencileri ve Ülkü İlkokulu öğrencilerinin katılımıyla toplam 110 çocuk domates, biber ve patlıcan olmak üzere 110 fideyi toprakla buluşturdu.  

Fide dikimi esnasında ise çocuklara toprağın işlenmesi, bitkilerin dikimi, sulanması ve bakımı ile ilgili temel bahçecilik eğitimi de verildi. Çocuklar dikilen fidelerin bakımını üstlenerek belli aralıklarla Yeryüzü Ekoloji Okuluna gelerek kendi diktikleri fidelerin gözlemini (büyüme süreçleri) ve sulamasını gerçekleştirecek.

Etkinliğe katılan çocuklar ve eğitmenleri öğretici çalışmalarından dolayı Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön