DOĞAL YAŞAM MERKEZİ'NİN ÖRNEK ÇALIŞMALARI ANLATILDI


Tepebaşı Belediyesi, Organize Patiler tarafından sokak hayvanları yararına düzenlenen Bahar Şenliğinde açtığı stant ile Doğal Yaşam Merkezi’nde yapılan örnek çalışmaları anlattı.

Tepebaşı Belediyesi sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirebilmek adına örnek çalışmalara devam ederken, kentteki sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler ile iş birliği yapmayı da sürdürüyor.

Bu kapsamda Organize Patiler tarafından Organize Sanayi Bölgesi’nde sokak hayvanları yararına düzenlenen Bahar Şenliği’nde Tepebaşı Belediyesi de stant açtı. Açılan stantta Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Doğal Yaşam Merkezi’nde yapılan örnek çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Yetkililer katılımcılara, Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’nde 2009 yılından bugüne 13 bin 91 sokak hayvanı sahiplendirilirken 22 bin 170’i de kısırlaştırıldığı belirtirken 2009-2023 tarihleri arasında 3 bin 859 öğrenciye Pati Sev ve Can Dostum Projesi ile bilinçlendirme yapıldığını anlattı.

Fotoğraf sergisi dikkat çekti

Öte yandan hayata geçirilen “Can Dostum” projesi kapsamında Eskişehir Fotoğrafçılar Topluluğu iş birliği ile barınaklardan sahiplendirilmenin artırılması, engelli hayvanların sahiplendirilmede öncelikli olması ve yasaklı ırklara karşı bilinçlendirilmesi amacıyla hazırlanan fotoğraf sergisi de stantta yer aldı. Stantta ayrıca ‘Satın Alma Sahiplen’, ‘Kısırlaştır Aşılat Yaşat’, ‘Yaşam Haklarına Saygı Duyalım’, ‘Bir Kap Mama Bir Kap Su’ gibi sloganların yazılı olduğu dövizler de katılımcıların beğenisini topladı.

Standı gezen vatandaşlar ise çalışmalardan dolayı Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön