KAĞITLAR DÖNÜŞÜYOR ÇOCUKLAR BİLİNÇLENİYOR


Tepebaşı Belediyesi Kağıt Geri Dönüşüm Atölyesi, geri kazanım konusunda bilincin artırılmasına dikkat çekerken, çocuklara da çevre bilinci aşılamaya devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi'nin çevre odaklı çalışmalarından biri olan Kağıt Geri Dönüşüm Atölyesi, belediyeden çıkan ofis atık kağıtlarının elde geri dönüşüm yöntemiyle, sanatsal değeri olan her biri farklı el yapımı kağıt üretimine dönüştüğü bir merkez olmayı sürdürüyor.

Belediyenin kağıt atıklarının bir kısmı ile kuruma gelen buket çiçeklerin kağıt hamuruna dönüştürüldüğü merkezde, eski bir zanaat olan kağıt yapımının kendine özel dokusu ile çalışılıyor. Ekolojik sorumluluk bilinciyle hazırlanan özgün tasarımlar, belediyenin etkinlik, anma, kutlama gibi özel günlerde iletmek istediği mesajlara dönüşüyor. 2009 yılından beri belediye hizmet binasında faaliyetlerini sürdüren merkezde yoğun emekle ortaya çıkartılan ürünler görenlerden beğeni topluyor.

Çocuklara geri dönüşüm bilinci aşılanıyor

Öte yandan merkez, hem çocuklara hem yetişkinlere sunduğu hizmetlerle çevre konusunda farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Çocuklar, atölyeyi ziyaret ederek eğitimlere katılıyor ve atık kağıtların geri dönüşüm sürecini uygulamalı olarak öğreniyor. Öğrenciler atölyede birer çevre dostu olurken, atık ayırmak konusunda özenli davranacaklarını da belirtiyor.

 

 

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön