TEPEBAŞI'NIN MİNİK İZCİLERİ YEMİN ETTİ


Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen İklim İzcileri programına katılan çocuklar izcilik yemini etti. Yemin törenine katılan Başkan Ataç da minik izcilerin heyecanına ortak oldu.

Tepebaşı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Tepebaşı İklim Sözcüleri Programı kapsamında, çocuklara doğa-çevre ve iklim değişikliği bilinci aşılamak amacıyla başlatılan “İklim İzcileri” programı sürüyor.

Çocuklarda özgüven, sorumluluk duygusu, liderlik, takım çalışması gibi becerilerin geliştirilmesinin hedeflendiği programda, izcilik eğitimi veriliyor. Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen eğitimlere katılan çocuklar için Yemin töreni düzenlendi.

Yemin törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra minik izcilerin aileleri katıldı. Yemin töreni tekmil ile başlarken saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. İzcilik Marşlarının da okunduğu yemin töreninde konuşan Başkan Ataç, “Ben çocuklarınızı bize emanet ettiğiniz için tüm ailelere teşekkür ediyorum. Çocuklar burada hem spor yapıyor, hem komutları dinliyorlar hem de izciliği yerine getiriyorlar. Eğer ciddi olarak bu işin içine girerseniz izci olabilirsiniz. Dayanışmayı bilmeniz çok önemli, çevreyi koruyacaksınız. Göreviniz var ve onları layıkıyla yerine getireceğinize inancım tam” dedi.

Başkan Ataç’a Eskişehir İklim Spor Kulübü Başkanı ve İzci Lideri Kadir Gündoğdu tarafından 57. Alay şehitleri anma töreninde izcilerin giydikleri cepken ve Çanakkale Savaşı’nda askerlerin taktıkları Kabalak giydirildi.

Düzenlenen törende 2023 yılından itibaren İklim İzcilerine katılan 15 çocuk hep bir ağızdan İzcilik yeminini etti.

Öte yandan İzcilik çalışmalarının yürütüldüğü Eskişehir İklim Spor Kulübü ile Tepebaşı Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön