ÖĞRENCİLERE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ İLE İLGİLİ SUNUM YAPILDI


Tepebaşı Belediyesi tarafından Gençlik Merkezleri Sosyal Sorumluluk Grubuna, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet ve kadın sığınma evlerinde yaşam konulu sunum gerçekleştirildi.

Tepebaşı Belediyesi kentte yaşayan öğrencilere yönelik eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

Bu kapsamda Tepebaşı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, Gençlik Merkezleri Sosyal Sorumluluk Grubundan 40 öğrenciye toplumsal cinsiyet, kadına yönelik şiddet ve kadın sığınma evlerinde yaşam konulu sunum gerçekleştirildi. Gençlerin toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına yönelik şiddet konusunda farkındalıklarını artırmak, herhangi bir olumsuzlukla karşılaştıklarında yalnız olmadıklarını ve neler yapabileceklerini bilmeleri amacıyla düzenlenen sunum, 19 Mayıs Gençlik Merkezi’nde gerçekleşti.

Sunumda, toplumsal cinsiyet rolleri, cinsiyete dayalı iş bölümü, cinsiyete atanmış meslekler, şiddet türleri, şiddetin nedenleri, şiddet sonrası başvuru mekanizmaları hakkında bilgilendirme yapılırken sığınma evi kabul şartları, sığınma evi yasal kalış süresi ve sığınma evinde verilen hizmetler hakkında bilgi verildi.   

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön