GENÇ TEKVANDOCULAR KUŞAK HEYECANI YAŞADI


Tepebaşı Belediyesi Yunus Emre Spor Tesisleri’nde tekvando eğitimlerine katılan 126 öğrenci, kuşak sınavına girmenin heyecanını yaşadı.

Tepebaşı Belediyesi Yunus Emre Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen tekvando eğitimlerine katılan öğrenciler, kuşak sınavına girdi.

Tepebaşı Gençlik ve Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen kuşak sınavlarına 7-20 yaş arası 126 öğrenci katıldı. Kuşak sınavının açılışında Tekvando Türkiye 2’ncisi olan Egemen Benli’nin, Tekvando Türkiye 3’üncüsü Emirhan Durman ve Efe Mert Bilge’nin yapmış olduğu gösteri beğeni topladı.

Sınav neticesinde 23 öğrenci beyaz kuşaktan sarı kuşağa, 30 öğrenci sarı kuşaktan yeşil kuşağa, 29 öğrenci yeşil kuşaktan mavi kuşağa, 23 öğrenci mavi kuşaktan kırmızı kuşağa ve 21 öğrenci de kırmızı kuşaktan kırmızı - siyah kuşağa yükselme hakkı kazandı.

Kuşak sınavının ardından ise 126 öğrenci yapmış olduğu gösteri ile ayakta alkışlandı. Öte yandan Tepebaşı Gençlik ve Spor Kulübünü temsilen Türkiye Şampiyonasına katılan ve 2’nci olan Melihat Bacaksız’a da plaket takdim edildi.  Uzman eğitmenler gözetiminde çalışarak kendilerini geliştirmeye devam eden tekvando öğrencileri, spor yaparak sağlıklı ve zinde kalırken kendilerini savunmayı da öğrenmiş oluyor.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön