BAŞKAN ATAÇ: "KADINLARI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"


Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri’nden faydalanan kursiyerlerin hazırlamış oldukları ürünlerin yer aldığı 2022-2023 yıl sonu sergisi beğeni topladı. Açılışta konuşan Başkan Ataç, “Her zaman siz kadınları desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri’nde düzenlenen eğitimlere katılan kursiyerlerin el emeklerinin yer aldığı 2022-2023 yılsonu sergisi düzenlenen etkinlikle açıldı.

Tepebaşı Belde Evleri’nde ve Deneyimli Kafelerde ahşap boyama, çini boyama, giyim, takı tasarımı gibi birçok branştaki kurslardan eğitim alan 5 bin 155 kursiyer, el emeklerini açtıkları sergi ile taçlandırdı. Hanımeli Sokak’ta yoğun katılımla gerçekleşen sergi açılışında konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Belde Evlerimizin ilkini 2001 yılında Fevzi Çakmak'ta açmıştık. Biz belediyeciliğe ‘Merkeze değil, herkese hizmet’ ilkesi ile bakıyoruz.  Bir aile sıcaklığının yaşandığı Belde Evleri, kadınlarımızın kendi evidir. Bu projeyi, gününü evde geçiren Eskişehirli kadınların evlerinden çıkarak sosyalleşmesi ve kendisini geliştirmesi gerektiği fikrinden hareketle hayata geçirdik. Bugün Belde Evleri’mizde eğitim gören ve üreten birçok kadın ekonomilerine katkı sağlıyor. Şu an bulunduğumuz Hanımeli Sokağı’nı sizin evlerinize, ekonomilerinize katkı sunmanız için hizmete açtık. Burada kadınlarımız yıl boyunca öğrenerek ürettikleri eserlerini, el emeklerini ve göz nurlarını görücüye çıkardı. Kendilerini tebrik ediyorum. Umuyorum her şey onlar için daha da güzel olacak. Biz emekçi kadınlarımızın her zaman arkasındayız, her zaman sizleri desteklemeye devam edeceğiz”  dedi.

“Sizlere güveniyorum”

Herkesi 28 Mayıs’ta yapılacak seçim için oy kullanmaya davet eden Başkan Ataç, “Hanımlar önce oyumuzu kullanacağız. Oyunu kullanmayanları sandığa götüreceğiz. Türkiye’de 8 milyona yakın oy kullanılmamış. Bu seçim çok önemli. Demokrasi ile otokrasinin yarışı olacak. Eğer hürriyetten yanaysanız 13. Cumhurbaşkanı olarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçeceğiz. Bu seçim ülke için çok önemli ama başta sizin için önemli. Kadın haklarını hiçe sayan insanlar ve bunu açık açık söylediler. İstanbul Sözleşmesi’ni hem getirdiler sonra kaldırdılar. Yeniden Refah Parti ile Hüda-Par 6284 sayılı yasayı kaldırmak istiyor. Bu tamamen kadın hakları üzerine kurulmuş yasadır. Buna çok dikkat edelim. Bu yasa sizler için çok önemli sizler de bizim için çok önemlisiniz. Çocuklarımızın torunlarımızın geleceğini çok iyi tayin etmemiz gerekiyor. İkinci seçimde hiç endişem yok, hedefimiz oyumuzu arttırmak. Ben size sonuna kadar size güveniyorum.” ifadelerini kullandı.

Hanımeli Sokak’ta binlerce el emeğinin yer aldığı sergi 27 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’ye kadar gezilebiliyor.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön