MATEMATİK GÜNÜ ETKİNLİKLER İLE KUTLANDI


Tepebaşı Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve her yaştan insana farklı metotlar ile matematiği sevdirmeyi hedefleyen Matematik Evi, Dünya Matematik Günü’nü 103 kişinin katıldığı etkinlikler ile kutladı.

Tepebaşı Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve her yaştan insana farklı metotlar ile matematiği sevdirmeyi hedefleyen Matematik Evi, Dünya Matematik Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

UNESCO tarafından Dünya Matematik Günü olarak ilan edilen gün kapsamında 14, 15 ve 16 Mart tarihlerinde, Matematik Evi tarafından matematiğin alışılmamış yönleri keşfedildi. Öğrencilerin yanı sıra matematiğe ilgi ve merak duyan her yaştan vatandaşların katıldığı Dünya Matematik Günü etkinlikleri kapsamında Pi sayısı, donguri – braille, origami, Pisagor teoremi ve oyun etkinlikleri gerçekleştirildi. Düğümler ve puzzle, düzlem kaplama ve sayılar, problemler ve sözsüz ispatlar etkinlikleri de katılımcılardan ilgi gördü.

3 gün süre ile devam eden etkinliklere katılan 103 kent sakini memnuniyetlerini belirterek Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür etti.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön