İmece Merkezi


İmece Merkezi

Katılım ve dayanışmanın merkezi sayılan İmece Merkezi, bu dayanışmanın vücuda geldiği yerlerdir. İmece Merkezi'ne bağışlanan her türlü ev eşyası ve giysi, yeni sahipleriyle buluşturuluyor. Tepebaşı Belediyesi tarafından oluşturulan İmece Merkezi Zincirlikuyu Beldeevi karşısındaki yerinde hizmet veriyor. Merkez özellikle dar gelirli vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Vatandaşlardan gelen kıyafet ve ikinci el ev eşyaları temiz bir şekilde gerçek ihtiyaç sahipleriyle buluşturan merkezde, bir ailenin tüm giyim ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitlilikte eşyalar bulmak mümkün. Yılda yaklaşık bin 600 aileye giyecek yardımı yapılan merkezde, yaklaşık 60 aileye de eşya yardımı yapılıyor.

Yangın ve doğal afet gibi durumlarda vatandaşların evlerinin onarılması da yine İmece Merkezi tarafından sağlanıyor. Kış aylarının soğuk günlerinde sokakta kalan vatandaşlarımızı da düşünen merkez onlara sıcak yuvalar buluyor.

İmece Merkezi?ne kullanmadıkları eşyalarını vermek isteyen vatandaşlar, Mavi Masa biriminin 444 44 26 nolu telefonunu arayarak ekipleri bilgilendirebiliyorlar.

İletişim Adres


Zincirlikuyu Mahalesi Onurlu Sokak No:43 ESKİŞEHİR 0 222 320 49 33
Başa Dön