23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi


23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi

Tunalı Mahallesin deki 23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi'nde çocuklara yönelik müzik, modern dans, jimnastik ve tekvando kurslarının yanı sıra; tiyatro ve drama, kukla atölyesi, SBS etüd dersleri ve okul öncesi oyun grubu gibi pek çok eğitim olanağı sağlamaktadır. Ayrıca velilere yönelikte farklı etkinlikler düzenlenmektedir.

23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi 5 katlı bir bina içerisinde eğitimlerini sürdürmektedir. Bina içerisinde 3 oyun grubu sınıfı, 3 çok amaçlı derslik, 1 çok amaçlı gösteri salonu, 1 spor salonu, 1 müzik odası ve bir kütüphane bulunmaktadır.

Merkezden, 2019 yılı içinde 5.000 açıldığından bu güne yaklaşık 27.000 çocuk faydalanmıştır.

23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, özellikle çocukların okul eğitimlerine katkı sunan, onların sosyalleşmelerine olanak tanıyan bir yapıya sahiptir. Merkezin kuruluşundaki amaç çocukları küçük yaşlarda sanat ve spor etkinlikleriyle tanıştırıp, kötü alışkanlıklardan uzaklaşmalarını sağlamaktır. Bugüne kadar merkezden faydalanıp konservatuar sınavlarında başarılı olan, güzel sanatlar lisesini kazanan öğrencilerimizin sayısı oldukça fazladır. Sanat ve spor etkinlikleriyle tanışan çocukların okul başarılarında da gözle görülür bir artış sağlandığı görülmüştür.

Merkezimize 9 yıl önce yazılıp her yıl açılan kurslarımıza devam eden öğrencilerimizin sayısı oldukça fazladır. 23 Nisan Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi çevresindeki mahalleri değiştirmektedir. Eğitim alan çocuklardaki değişim çok belirgindir. Sanat ve sporla ilgilenen çocuklar daha bilinçli, duyarlı, ve kötü alışkanlıklardan uzak bir şekilde yetişmektedir.

İletişim Adres


Tunalı Mahallesi Akasya Ağacı Sokak No: 3 (Sıhhiye Kavşağı Kanal 26 Arkası) 0 222 321 56 11
Başa Dön