19 Mayıs Gençlik Merkezi


19 Mayıs Gençlik Merkezi

2011 yılının Temmuz ayında faaliyete geçen 19 Mayıs Gençlik Merkezi, öncelikle gençlerin kent ile kentteki diğer gençler ile etkileşimini sağlayabilmek sonraki adımlarda ise, gençlerin birbirileri ile dayanışmasını ve ellerindeki bilgi ve becerileri birbirleri ile ve halkın diğer kesimi ile paylaşmalarını amaçlıyor. Gençlerin en büyük sorunu işsizlik olduğundan yapılan çalışmalarla öncelikle istihdamlarını desteklemek, üretkenliklerini arttırmak, varsa girişimcilik kabiliyetlerinin ortaya çıkmasında destek olmak, dezavantajlı gruplarla gönüllü çalışmalar yürütmek ve bu çalışmaları desteklemeyi geçen yıllar içerisinde hedefler haline getirmiştir.

Merkezde gençlerin bir araya gelebilecekleri toplantı salonları ve ücretsiz olarak kullanabilecekleri bir bilgisayar laboratuvarı bulunuyor. Kafe kısmını kullanmak isteyen gençler ise burada rahatlıkla ders çalışma imkânı buluyor ve kafe kısmında bulunan mutfaktan yararlanabiliyorlar.

Gençler kahvaltı yapmadan okula gitmesinler diye yaklaşık 6 senedir de sabahları sıcak çorba dağıtımı gençlik merkezimizden ücretsiz olarak yapılmaktadır. Aynı zamanda her hafta sonu Cumartesi günleri ücretsiz olarak gerçekleşen Doğa Yürüyüşleri düzenleyerek gençlerin doğaya ve toplumsal hayata aktif katılımları hedefleniyor.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve gönüllü eğitmenlerimizin destekleri ile başlatılan ve devam etmekte olan kurslardan yaklaşık bir yılda 1500 kursiyer faydalanıyor. Kurslar hafta içi akşamları, hafta sonu sabah ve öğleden sonraları gerçekleşiyor ve Gençlik Merkezi?nde devam eden kişisel gelişim kurslarından 17 - 30 yaş aralığındaki tüm gençler ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar.

19 Mayıs Gençlik Merkezi'nde farklı sivil toplum kuruluşları, dernekler, tiyatro grupları; toplantı, sergi, eğitim-panel ve diğer etkinliklerini gerçekleştirirken; Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi'ne bağlı çeşitli öğrenci kulüpleri ve toplulukları da Gençlik Merkezi'ni kendi toplantı, atölye çalışmaları ve diğer etkinlikleri için kullanıyor.

İletişim Adres


Yenibağlar Mah Üniversite Cad No:144 (Albatros Otel altı) http://www.tepebasigenclikmerkezi.com/ 0 222 323 85 35
Başa Dön