Matematik Evi


Matematik Evi

Matematik Evi her yaştan bireyi matematiğin gerçek dünyasıyla tanıştırmayı amaçlamaktadır.

Matematik evinde 2. Sınıf seviyesinden başlayarak her yaş grubuna hitap edilmektedir ve bireyin matematiksel düşünme becerisini geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu sebeple Matematik Evinde uygulanan etkinlikler okul müfredatında yer alan matematik konularının ötesinde farklı konulara yer veren ve özel tasarlanmış somut materyallerin kullanıldığı son derece özgün etkinliklerdir.

2.ve 3. Sınıflara uygulamaya başladığımız donguri yöntemi 2019 OCAK ayından itibaren, 2.sınıf:30 3.sınıf:24 olmak üzere toplam: 54 öğrenci faydalanmıştır.

Donguri yöntemi: resim çizerek öğrencilerin görsel düşünmesini sağlamak amaçlanmaktadır. öğrencilerin düşüncelerini görselleştirmesi istenmekte ve böylece düşünme becerilerinin geliştirilmesi sağlanmaktadır. Japon donguri yöntemi, resim çizerek matematik yapmayı öğreten bir yöntemdir.

Matematik Evi 2018 yılı temmuz ayından bu yana faaliyetlerine aktif olarak devam etmektedir. Programlarımız aylık periyotlar ile yenilenmektedir.2018 temmuz ayında 20 grup ile başladığımız programımız artış göstererek 2019 mayıs ayında 36 gruba yükselmiştir. Her bireyin aktif bir şekilde etkinliklerde yer alabilmesi için bütün gruplarımız 6 kişiden oluşmaktadır. 2018 temmuz ayından itibaren ile başladığımız eğitimimiz toplam:1679 öğrencidir.

2018 temmuz ayından itibaren yetişkin grubundan ise toplam:70 kişi faydalanmıştır.

Matematik evi 100 m² lik bir alana sahiptir.4 odası olup bunun 3 tanesi derslik olarak kullanılmaktadır.

İletişim Adres


Bahçelievler Mahallesi Medeniyet Sokak No:10/1 Tepebaşı / ESKİŞEHİR 0 222 290 12 90
Başa Dön