Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği


Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Tepebaşı Belediyesi tarafından kurulan Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 04 Ocak 2013 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

Ağız ve diş sağlığını koruma ve sürdürme bilincinin çocukluk döneminde kazandırılmasını hedefleyen polikliniğimizde, "Sıfır Çürük" sloganıyla başlatılan hizmetler 4-14 yaş arası çocukları kapsamaktadır. Diş çekimi, dolgu, florlama, acil müdahale ve ileri tedavi için yönlendirme hizmetleri yapılmaktadır. Polikliniğimizde görev yapan psikoloğumuz tarafından çocukların diş hekimi korkusu azaltılmaya çalışılmakta, ayrıca psikolojik desteğe ihtiyaç duyan çocuklara ve ailelerine de destek olunmaktadır.

Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 6 tedavi ünitesinin yanı sıra 50 kişilik eğitim salonunu, panoramik ve RVG röntgen cihazlarıyla donatılmış durumdadır.

"Polikliniğimizdeki tüm hizmetler ücretsizdir."

Belediyemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol doğrultusunda Tepebaşı İlçesi'nde bulunan tüm okullarda 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin ağız ve diş taramaları yapılmaktadır. Okullar önceden bilgilendirilerek tarama günü belirlenmektedir.

Tarama günü öğrenciler, görevli personel ve öğretmenleri eşliğinde okullarından alınarak polikliniğimize getirilmekte ve tarama bitiminde tekrar okullarına bırakılmaktadır.

Öğrencilere eğitim salonumuzda eğitmenlerimiz tarafından; ağız-diş sağlığı, diş kontrollerinin, diş fırçalamanın önemi ve çocuklarda sağlıklı beslenme konularında eğitim verilmektedir.

Polikliniğimizde, çocukların korkularını azaltacak ve bekleme zamanlarını keyifli geçirmelerini sağlayacak oyun alanı bulunmaktadır.

Açıldığı tarihten bu yana ortalama yıllık 3500 çocuğun ağız ve diş taraması, 4000 çocuğun tedavisi ile 2500 çocuğun florlama işlemi yapılmaktadır.

İletişim Adres


Şirintepe Mahallesi Alınca Caddesi No:5 Tepebaşı ESKİŞEHİR 0 222 320 88 10
Başa Dön