ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ
Get the Flash Player to see this player.

ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz, vatandaşlarımızın daha sağlıklı, güvenilir bir çevrede yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli önlemli alır, mevcut sorunları gidermeye yönelik çalışmalar yürütür. Bu amaçla ilçemizde yaşayanları birinci derecede etkileyen çevre problemlerinin kaynaklarının belirlenip sürekli olarak denetim altında tutulması, müdahale programlarının hazırlanması Müdürlüğümüzün en belirgin görevleridir.

VİZYONUMUZ:

Yerel ölçekte her türlü üretim, tüketim ve hizmet faaliyetlerinde, ulusal ve doğal kaynakları korumak; bu kaynakları en verimli şekilde kullanmak; atıkların azaltılması, kaynağında ayrıştırılması ve geri kazanılmasını sağlayacak uygulamalar geliştirmek ve bu yolla da yerel, bölgesel ve küresel çevre kirliliğine katkıyı sınırlamak ve azaltmaktır.

İLKEMİZ:

Belediyemizin tüm çalışmalarında, ulusal ve uluslararası yasal düzenlemeleri ve çevre standartlarını takip etmek ve bu konudaki mevzuata uygun yerel ve ulusal çıkarları kollayacak uygulamalar geliştirmektir.

HEDEFLERİMİZ

Bu vizyonun gerçekleşmesi için Belediyemiz, görevlerini çevresel sorumluluk içinde yapmayı; çevresel performansını sürekli geliştirmeyi; bilgi, deneyim paylaşımı ve ortak çözüm arayışları için yerel, ulusal ve uluslararası yapılara katılmak ve gerekirse yeni yapılar önermeyi; kentin çevre ve sağlık beklentilerine ve toplumun gereksinimlerine duyarlı biçimde ülke içinde öncü belediye uygulamalarını geliştirmeyi hedeflemiştir.