Atatürk

Sosyal Yaşam Merkezi

Birim Müdürlükleri

Elini uzat, engeli kaldır…

Zihinsel engelli çocukların sabahları evlerinden alınarak akşam saatlerine kadar bakım verildiği bir merkez olmasının yanı sıra, çocukların el becerileri ve spor aktiviteleri yapmalarına destek olunan bir merkezdir. Bu merkezde amaç, ailelerin engelli çocuklarının bakımının ve gelişiminin izlendiğini bilerek, rahatça sosyal yaşamlarına vakit ayırmalarına olanak sağlayarak tükenmişliklerinin önüne geçmeye çalışmaktır.

Engelli bireylerin hayatın her hangi bir alanında karşılaştıkları engelleri anlayabilmek ve bu konuda duyarlılık ve empati geliştirebilmek adına gerçekleştirilen Empati Günleri’nin 2013 yılında gerçekleştirilecek olan dördüncüsünün bir hafta sürecek etkinlikler şeklinde gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

İlki 2009 yılında gerçekleştirilen ve ikincisinin 2013 Mayıs ayında gerçekleştirilmesi planlanan Türkiye genelinden engelli vatandaşların Eskişehir’e davet edildiği organizasyon, ayrımcılığın ortadan kaldırılmasına yönelik savunucu bir faaliyet olmakla birlikte engelli bireylerin yaşam alanlarını genişletme amacına hizmet etmeyi umut etmektedir.

 

 

SedefMedya
SehriKesfet