Atatürk

Hobi Bahçesi

Birim Müdürlükleri

Stres atma mekânları…

Kent halkı Hobi Bahçeleri’nde bir araya gelerek iyi tarım ve sağlıklı gıdalara ulaşmanın ilk adımlarını atıyorlar. Engelli yurttaşlarımızla da aynı faaliyetleri yürütebileceğimiz özel düzenlenmiş bahçeler oluşturuyoruz. Batıkent’te ve Zincirlikuyu’da birer hobi bahçesi var. Zincirlikuyu’daki hobi bahçesinden engelliler de yararlanıyor.

Tepebaşı Belediyesi tarafından oluşturulan hobi bahçeleri toprakla ve bahçeyle uğraşmayı seven, stresten uzak ve boş vakitlerini değerlendirmek için toprağı seçen vatandaşlar için hazırlanan yaşam alanları olarak göze çarpıyor.

Hobi bahçeleri bir yandan emekli yurttaşların doğa ile iç içe zaman geçirerek çeşitli ürünler yetiştirmelerine imkân sağlarken bir yandan da engelli yurttaşlarımızın sosyalleşmesi ve vakitlerini en iyi biçimde geçirmelerine yardımcı oluyor.

Zincirlikuyu Mahallesi'nde bulunan ve eski Büyükşehir Belediye Başkanlarından Selami Vardar’ın adının verldiği “Selami Vardar Gönüllü Bahçesi” 74 adet parselden oluşurken 6.300 m²’lik bir alana yayılıyor. Batıkent'te bulunan hobi bahçesi ise 98 adet parsel ve 9.066 m²’lik alandan oluşuyor.

Tepebaşı Belediyesi, bu alanların daha fazla belde halkıyla buluşması için çalışmalarını sürdürüyor.

SedefMedya
SehriKesfet