Atatürk

Gökkuşağı Kafe

Birim Müdürlükleri

Gökkuşağının renkleri engelleri kaldırıyor…

Tepebaşı Belediyesi tarafından zihinsel engelli bireylerin toplumla bütünleşmesinin amaçlandığı Gökkuşağı Kafe Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi’nde açıldı. Gökkuşağı Kafe, zihinsel engelli bireylerin servis yaptığı bir kafedir. Bu Kafenin hemen yanında İş Bankası Yayınları’nın bulunduğu bir kitabevi bulunmakta ve bu kitabevinin sağladığı kitapların bir bölümü kafe içinde, kafeye gelen müşterilerin yararlanması için bulundurulmaktadır. Gökkuşağı Kafe, Tepebaşı Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği ile ortaklaşa hayata geçirildi. Kafenin ikincisi ise, Özdilek Kültür Merkezi içinde bulunmaktadır.

Gökkuşağı Kafe, zihinsel engelli bireyleri toplumla bütünleştirmek ve özgüvenlerini kazandırmak amacıyla kuruldu. Engelli bireyler Kafe’nin üst katında oluşturulan alanda fotoğraf çekiminden ebru’ya, halk oyunundan Latin danslarına kadar eğlenceli aktivitelerde bulunuyorlar.

Gökkuşağı Kafe, zihinsel engelli bireylerin servis yaptığı bir alan olmasının yanı sıra zihinsel engelli bireylerin gelişiminin takip edilebileceği akademik çalışmalara da zemin hazırlıyor. Engelli ailelerinin büyük zorluklar çektiği günümüz şartlarında ailelerin omuzlarındaki yükleri azaltan Gökkuşağı Kafe "Tek engelimiz önyargımız" düşüncesiyle hizmet veriyor.

SedefMedya
SehriKesfet