Atatürk

Beldeevleri ve Aşevleri

Birim Müdürlükleri

“Kadınları evden çıkarma projesi”

El emeği, göz nuru mekânlar…


Sosyal Projeler Koordinatörü : Seyit YILDIZHAN

  Tepebaşı Belediyesi Beldeevleri dayanışmanın ve paylaşmanın merkezi olmaya devam ediyor. Tepebaşı bölgesinde yaşayan vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek, talep ve şikâyetlerini yerine getirebilmek adına mahallerde belirli noktalarda oluşturulan 14 Beldeevi, gerçekleştirdiği sosyal yardımlar ve kültürel faaliyetler ile büyük takdir topluyor.

Beldeevlerimizde genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk binlerce vatandaşımız meslek edindirme, eğitim, hobi, spor, müzik kurslarımızdan ücretsiz olarak yararlanıyorlar. Kurslar sonucunda kursa katılan kursiyerler milli eğitim onaylı sertifika almaya hak kazanıyorlar. Her yıl açılan 30 farklı branşta 4 bin kursiyere ulaşan Beldeevleri, 22 branşta açılan yaz okullarıyla da 5 bin 700 öğrenciye hizmet vermektedir.

Düzenlenen etkinliklerle de adından çokça söz ettiren Beldeevleri 3 yılda 17 bin vatandaşımızı daha önce gitmedikleri yerlere götürerek Çanakkale'den, Ankara'ya, Konya'dan, Bursa'ya binlerce kilometre yol kat ediyor. Her yıl yüzlerce çocuğun sünnetinin de ücretsiz yapıldığı Beldeevleri, çok amaçlı derslikleri ve atölyeleriyle Eskişehir halkına hizmet ediyor.

  Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Beldeevleri'nde vatandaşlarla bilgilendirme toplantılarında bir araya gelirken, mahallelerde düzenlenen halk konserleri de vatandaşların büyük beğenisini kazanıyor.

  Aşevi

Ülke çapında örnek alınan bir proje olan Beldeevleri, ihtiyaç sahibi ailelere erzak, sıcak yemek, yakacak, kıyafet, süt, kırtasiye, ilaç, ev eşyası yardımlarını da gerçekleştiriyor. Yaşlı ve engelli vatandaşların servis aracıyla her gün evlerine sıcak yemek yardımında bulunulurken, imkanı olmayan vatandaşların evlerinde de temizlik çalışmaları yürütülüyor. Aşevleri ayrıca her Ramazan ayında binlerce vatandaşımıza yemek veriyor.

e-posta: seyit.yildizhan@tepebasi.bel.tr

SedefMedya
SehriKesfet